MRT2018 Logo

Program

Kezdőlap - Program

 

"Radiológia Határok Nélkül"

A Magyar Radiológusok Társasága XXIX. Kongresszusa előzetes programja

 

Időpont:
A Kongresszus 2018. június 21-én csütörtökön 10:30 órakor kezdődik és június 23-án szombaton 13:00 óráig tart.

Akkreditáció:
A Kongresszus az OFTEX által 18 ponttal akkreditált.

 

Ám már a kongresszus előtt is komoly szakmai rendezvényekkel várjuk a radiológus kollégákat!

A Kongresszust előtti napon, 2018. június 19-20-án, kedden-szerdán rendezzük, dr. Mester Ádám tanár úr szervezésében, az International Skeletal Society Regional Outreach Programját. Az előadásokat és hands-on tréninget felvonultató kurzus nyelve angol, a kurzus maximális létszáma 50 fő. A részletes program ITT TÖLTHETŐ LE. Jelentkezni regisztrációs felületünkön lehet.

A Kongresszust előtti napon, 2018. június 20-án, szerdán rendezzük egynapos CEUS Workshopunkat (emelt szintű kontrasztanyagos ultrahang), dr. Járay Ákos szervezésében, melynek programja ITT TÖLTHETŐ LE.

Meghívott kongresszusi vendégek és előadásaik:

  • Telemedicine Clinic, Barcelona vezető munkatársai - Peer review alapú szakmai minőségbiztosítás, struktúrált leletetzés, oktatási platform fejlesztés
  • Joris Wakkie, Aidence, Amsterdam - Mesterséges intelligencia alklamazása a radiológiában
  • Kecskeméthy Péter Kheiron Medical, London - Mesterséges intelligencia alklamazása a mammográfiában
  • Patay Zoltán, Memphis - Radiomics, radiogenomics, radiotranscriptomics, radioproteomics....
  • Boris Brkljacic, Zágráb - Új lehetőségek a vascularis UH diagnosztikában
  • Maja Music - Thomosyntesis and Contrast encahnced mammography
  • Vera Lehotska, Pozsony - előadás címet később adja meg
  • Milos Lucic - Novel Neuroimaging Biomarkers: Recognizing the Future Paths
  • Hegyi Péter, Pécs - A pancreatitis a transzlációs medicina aspektusából
 

A PDF-verzió ide kattintva érhető el.

MRT 2018 PROGRAM

 

  1. június 21. csütörtök

DONHOFFER terem (III. számú tanterem)

Szekció: Hibrid és multimodális képalkotás
Elnök: Pávics László, Zámbó Katalin

10:30    Pávics László, Besenyi Zsuzsanna (Szeged, SZTE Nukleáris Medicina Intézet)
Hibrid képalkotás

10:50    Besenyi Zsuzsanna, Bakos Annamária, Urbán Szabolcs, Hemelein Rita, Kovács László, Pávics László (Szeged)
Hibrid képalkotás a spodylarthropathiák diagnosztikájában

11:00    Séllei Ágnes, Komáromi Klaudia, Modok Szabolcs, Lengyel Zsuzsanna, Palkó András (Szeged)
Teljes test CT vizsgálattal szerzett kezdeti tapasztalataink myeloma multiplexes betegeknél

11:10    Győri Gabriella, Körösmezey Gábor, Gaál-Weisinger Júlia, Tárkányi Ilona, Nagy Zsolt György, Demeter Judit (Budapest)
A modern képalkotó vizsgálatok alkalmazásának irányelvei myeloma multiplexben

11:20    Urbán Szabolcs, Polanek Tünde, Sipka Gábor, Farkas István, Bakos Annamária, Besenyi Zsuzsanna, Pávics László (Szeged)
Hibrid képalkotás a gyakorlatban – tapasztalatok egy SPECT/CT/PET készülékkel

11:30    Bakos Annamária, Besenyi Zsuzsanna, Urbán Szabolcs, Farkas István, Sipka Gábor, Hemelein Rita, Kovács László, Pávics László (Szeged, Reumatológiai és Immunológiai Klinika)
18F-FDG PET/CT szerepe a nagyérvasculitisek diagnosztikájában

11:40    Farkas István, Besenyi Zsuzsanna, Sághy László, Bakos Annamária, Sipka Gábor, Pávics László (Szeged)
Cardiovascularis intervenciókat követő gyulladásos szövődmények vizsgálata FDG-PET/CT-VEL

11:50    Sipka Gábor, Besenyi Zsuzsanna, Bakos Annamária, Farkas István, Pávics László (Szeged)
Szomatosztatin receptor SPECT/CT jelentősége neuroendokrin tumorokban

12:00    Kári Béla, Wirth András, Hesz Gábor, Bükki Tamás, Fegyvári András, Czibor Sándor, Dabasi Gabriella, Györke Tamás (Budapest)
Nagy Felbontású Agyi SPECT Leképezés a Technológiai Lehetőségek Tükrében

12:10    Sári Áron, Arany Andrea Szilvia, Győri Gabriella, Járay Anna, Szlávik János (Budapest)
AIDS-betegségben előforduló szövődmények képalkotó vizsgálata

12:20    Paul Duffy (Glasgow)
FDG PETCT Reporting:  Pearls and Pitfalls

12:30    Diszkusszió

FLERKÓ terem (IV. számú tanterem)

Szekció: Intervenciós radiológia
Elnök: Oláh Csaba, Farkas Péter István

11:00    Horváth Gábor (Kronach, Németország)
Aktuális trendek a verőérbetegségek intervenciósradiológiai kezelésében

11:15    Vértes Miklós, Juhász Ildikó Zsófia, Nguyen Tin Dat, Nemes Balázs, Hüttl Kálmán, Dósa Edit (Budapest)
Az iliaca kissing in-stent restenosisok új, eddig nem ismert rizikófaktora

11:25    Kis Balázs, Orosz Emma, Nagy András, Nardai Sándor, Gubucz István, Berentei Zsolt, Szikora István (Budapest)
Akut ischaemiás stroke endovascularis ellátásának jellegzetességei a nagy ér occlusio lokalizációja alapján az Országos Klinikai Idegtudományi Intézetben

11:35    Bérczi Ákos, Vértes Miklós, Nemes Balázs, Bérczi Viktor, Hüttl Kálmán, Dósa Edit (Budapest)
Az infrarenalis aorta stenosisok endovascularis terápiájának eredményessége

11:45    Oláh Csaba, Tamáska Péter, Lázár István (Miskolc)
Traumás intracraniális artéria carotis interna dissectio intervenciós kezelése

11:55    Hernyes Anita, Daniel Santirso, Forgó Bianka, Szalontai László, Tárnoki Ádám Domonkos, Tárnoki Dávid László, Garami Zsolt (Budapest, Houston)
Horner-triásszal jelentkező arteria carotis dissectio es pseudoaneurysma - Esetismertetés

12:05    Jermendy Ádám, Sótonyi Péter, Tóth Attila, Hidi László, Merkely Béla,(Budapest)
Egy szokatlan hátterű arteria carotis communis pseudoaneurysma esete

12:15    Csizmadia Sándor, Kaszás Zsófia, Klucsai Róbert, Vörös Erika (Szeged)
A carotis stentelés során jelentkező cardiovascularis instabilitás és a kialakult ischaemiás léziók kiterjedtsége közötti összefüggés vizsgálata

12:25     Csobay-Novák Csaba, Nemes Balázs, Dósa Edit, Sarkadi Hunor, Hüttl Kálmán
Transpedalis behatolással végzett alsó végtagi intervenciók

12:35     Diszkusszió

LISSÁK terem (II. számú tanterem)

Szekció: Ifjúsági Bizottság Workshop

LEGÉRDEKESEBB TANULSÁGOS ESETEINK KVÍZSZERŰEN

Moderátorok: Tárnoki Ádám, Tárnoki Dávid, Lánczi Levente, Lakatos Andrea

10:30    Bevezető esetek 

10:45    Rezidensek esetbemutatásai

MRT-IB REZIDENSI TUDOMÁNYOS SZEKCIÓ

11:30    Tárnoki Ádám
Hogyan pályázzunk?

11:40    Karlinger Kinga
Hogyan készítsünk prezentációt?

11:50    Tárnoki Dávid
ESOR élménybeszámoló

12:00    Lánczi Levente
Pályázati és kutatási lehetőségek

12:10    Q&A Workshop

12:20 – 12:35    Földes Tamás, Lubloy Éva (Szolnok, Budapest)
Beton anyagok értékelése humándiagnosztikai képalkotó módszerekkel

 12:45-14:00       Ebédszünet

DONHOFFER terem (III. számú tanterem)

Szekció: Boehringer-Ingelheim szimpózium és mellkasi radiológia
Elnök: Monostori Zsuzsanna, Székely András

14:00    Tárnoki Dávid László (Budapest)
ILD betegségek csoportjai

14:15    Monostori Zsuzsanna (Budapest)
IPF  és klinikai vonatkozásai

14:30    Kerpel-Fronius Anna (Budapest)
NSIP minta és ami mögötte lehet

14:45    Balázs György (Budapest)
Fibrosissal járó betegségek differenciáldiagnosztikája

15:00    Székely András, Kerpel-Fronius Anna, Bágyi Péter (Debrecen-Budapest)
Tüdőgóc(ok)! Most mit csináljak?

15:10    Tárnoki Ádám Domonkos, Tárnoki Dávid László, Karlinger Kinga (Budapest)
Nodularis tüdőbetegségek képalkotása: újdonságok 2018-ban, melyekre figyelnünk kell

15:20    Futácsi Balázs, Magyar Péter, Gál Magdolna, Bánsághi Zoltán (Budapest)
Képes összefoglaló a CT-vezérlet mellkasi biopsziákról - tippek és trükkök

15:30    Nagy Edit Boglárka, Csubák Dávid, Belán Ivett, Veisz Richárd, Tóth Judit (Debrecen)
CT-vezérelt percutan transthoracalis tűbiposzia eredményei a Debreceni Klinikán

15:40    Kovács Anita, Milassin Péter, Orbán Krisztina, Pálföldi Regina, Palkó András (Szeged, Deszk)
CT-vezérelt transthoracalis vastagtű-biopsziák szövődményeinek gyakorisága és súlyossága

15:50    Orbán Vince, Villányi Réka, Magyar Péter, Bánsághi Zoltán, Futácsi Balázs (Budapest)
Transthoracalis biopsziák sikeressége és szövődményei

16:00 Diszkusszió

FLERKÓ terem (IV. számú tanterem)

Szekció: Radiológiai IT
Elnök: Járay Ákos, Maróti Péter

14:00    Zsiros László Róbert (Budapest)
Szakmai megjelenés a digitális térben – Antiszociális média, avagy a kutya sem követ

14:25    Damsa Andrei (Pécs)
Gamifikáció a graduális és postgraduális képzésben – Tanulás és motiváció

14:45    Botz Bálint, Járay Ákos (Pécs)
A Radiológiai Képszerkesztés Alapjai – DICOM Szelídítés Alapfokon

15:10    Zsiros László Róbert (Budapest)
Oktatási célú videók szerkesztése egyszerűen – Videók a boncasztalon

15:30    Olajos Eszter Ajna (Budapest)
Radiológia oktatás interaktívan – megvalósítás és gyakorlati tapasztalatok

15:40    Varga, Péter, Maróti, Péter, Nyitrai, Miklós, Jancsó, Gábor, Gasz, Balázs (Pécs)
3D nyomtatás és virtuális tervezés az egészségügyben

15:50    Klimaj Zoltán, Kondákor B., Németh B., Jakab Zs. (Budapest)
Ultrahang a klinikumban: ahogy eddig kevesen látták

16:00    Diszkusszió

CHOLNOKY terem (I. számú tanterem)

Szekció: Pelvis
Elnök: Bérczi Viktor, Nagy Gyöngyi

14:00    Derchi, Lorenzo (Genova, Italy)
Acute female pelvis

14:20    Koppán Miklós (Pécs)
Ultrahang jelentősége az endometriosis kivizsgálásánál

14:40    Nagy Gyöngyi (Zalaegerszeg)
MRI jelentősége az endometriosis kivizsgálásánál

15:00    Bérczi Viktor, Tóth Ambrus, Kalina Ildikó, Valcseva Éva, Kozics Dóra, Ács Nándor, Tömösváry Zoltán (Budapest)
A myoma embolizáció hatékonysága, kockázatai, eredményessége - tapasztalataink 580 eset kapcsán

15:10    Karczagi Lilla, Fejes Zsuzsanna (Szeged)
A strain elasztrográfia szerepe a férfi meddőségi ultrahang kivizsgálásban

15:20    Farkas István, Besenyi Zsuzsanna, Maráz Anikó, Bajory Zoltán, Palkó András, Sipka Gábor, Pávics László (Szeged)
Kezdeti tapasztalatok a 99mTc-PSMA-SPECT/CT-vel prosztatarákos betegekben

15:30    Kaposi Novák Pál, Taewoong Youn, Fejes Bernadett, Magyar Péter, Bérczi Viktor (Budapest)
Az ortopédiai fém műtermék redukciós algoritmus (O-MAR) hatékonysága kismedencei szervek CT-vizsgálata során

15:40    Kalina Ildikó, Fejér Bence, Pölöskei Gergely, Kovács Dániel, Huszár Andor, Wolf Tamás, Borka Katalin, Szűcs Miklós (Budapest)
Az MR szerepe a prosztatarák diagnosztikájában

15:50    Diszkusszió

16:15-18:00        Megnyitó – 4.számú Flerkó terem (átvetítés a 3. sz. Donhoffer terembe)

20:00-23:00       Koncert és állófogadás

 

  1. június 22. péntek

DONHOFFER terem (III. számú tanterem)

Szekció: Mesterséges intelligencia és radiológia
Elnök: Bágyi Péter, Tóth Arnold

8:20      Dombi Gergely (Budapest)
Neurális Hálók: Elmélet és Gyakorlat

8:50      Joris Wakkie (Amszterdam, Hollandia)
Deep learning in clinical practice

9:20      Kecskeméthy Péter (London, Anglia)
Mesterséges Intelligencia-módszerek szerepe az emlővizsgálatokban

9:45      Gál Andor Viktor, Meszlényi Regina, Edőcs József (Budapest, Győr)
Mesterséges intelligencia az ízületi radiológiában (Siemens Presentation)

9:55      Samsung Presentation
Artificial Intelligence and Future Technologies

10:10    Lombay Béla (Miskolc)
Mesterséges intelligencia bonus és/vagy malus? Az emberi hülyeség új dimenziói is kezdődhetnek?

10:20    Diszkusszió

FLERKÓ terem (IV. számú tanterem)

Szekció: Gócos májelváltozások korszerű diagnosztikája és kezelése
Elnök: Palkó András, Rostás Tamás

8:30      Palkó András (Szeged)
A gócos májelváltozások korszerű MR-diagnosztikája

8:50      Doros Attila (Budapest)
Intervenciós radiológia májtumorokban - a magyar módszer

9:10      Papp András (Pécs)
A májsebész kérdései és vágyai a diagnosztika során

9:30      Demjén Boglárka (Budapest)
Májspecifikus MR vizsgálat az Uzsoki Kórházban – válogatás differenciál diagnosztikai kihívást jelentő eseteinkből

9:50      Kaposi Novák Pál, Kucsa András, Abonyi Margit, Bérczi Viktor (Budapest)
A point shear-wave elasztográfia eredménysessége a májfibrózis stádiumainak diagnosztikájában

10:00    Bánsághi Zoltán (Budapest)
A DEB-TACE és a radioembolizáció helye a kolorektális daganatok májáttéteinek ellátásában.

10:10    Kónya Júlia Anna, Varga Márk (Győr)
Rupturált májtumor minimál invazív ellátása

10:20    Diszkusszió

CHOLNOKY terem (I. számú tanterem)

Szekció: Musculoskeletalis radiológia
Elnök: Hetényi Szabolcs, Fazekas Péter

8:30      Nőt László Gergely (Pécs)
Izomsérülések diagnosztikája - képalkotás traumatológus szemmel. Olyan esetek bemutatása, amikor a képalkotó diagnosztika alapvető fontosságú a kezelési terv felállításához.

8:50      Farbaky Zsófia (Budapest)
Izomsérülések ultrahang vizsgálata

9:10      Hetényi Szabolcs (Budapest)
Izomsérülések MR diagnosztikája

9:30      Soltész Judit, Kostyál László (Miskolc)
Az MR arthrographia szerepe a glenohumeralis instabilitás diagnosztikájában

9:40      Tasnádi Tünde, Barta Szabolcs, Tállay András (Békéscsaba, Budapest)
Keresztszalag pótlás után...

9:50      Brzózka Ádám, Komáromi Klaudia, Kovács Milán, Polyák Ilona, Palkó András (Szeged)
A térdízület az arthroscopia és az MR vizsgálat szemszögéből

10:00    Tárnoki Dávid, Melicher Dóra, Illés Anett, Falus András, Molnár Mária, Szily Marcell, Kovács Dániel, Forgó Bianka, Bérczi Viktor, Kostyál László, Tárnoki Adam, Oláh Csaba (Budapest, Miskolc)
Lumbalis discus degeneratio kapcsolata a mtDNS kópiaszámmal és a telomér hosszúsággal

10:10    Bánáti Laura, Palkó András, Polyák Ilona (Szeged)
Vállsérülések stádiumbeosztásának összehasonlítása hagyományos röntgendiagnosztika és CT vizsgálat során

10:20    Diszkusszió

LISSÁK terem (II. számú tanterem)

Szekció: Vasculáris ultrahang
Elnök: Battyáni István, Tárnoki Ádám Domonkos

8:30      Brkljacic, Boris (Zagreb, Croatia)
New developments in vascular ultrasound

8:50      Szalontai László, Hernyes Anita, Forgó Bianka, Bérczi Viktor, Tárnoki Dávid László, Tárnoki Ádám Domonkos, Garami Zsolt (Budapest, Houston)
A carotis ultrahang és transcranialis doppler metodikák: a houstoni és a magyar protokoll összevetése

9:00      Janositz Gréta, Melicher Dóra, Illés Anett, Gyulay Kata, Jokkel Zsófia, Zsupos Rebeka, Bérczi Viktor, Szabó Helga, Hernyes Anita, Tárnoki Dávid L., Tárnoki Ádám D. (Budapest)
A carotis és femoralis atherosclerosis markereinek összefüggése a telomérhosszal és a mtDNS kópiaszámmal

9:10      Tarnoki Adam D, Tarnoki David L, Fagnani Corrado, Medda Emanuela, Pucci Giacomo, Lucatelli Pierleone, Cirelli Carlo, Fanelli Fabrizio, Maurovich-Horvat Pal, Jermendy Adam L, Fejer Bence, Jermendy Gyorgy, Merkely Bela, Baracchini Claudio, Stazi Maria A. (Budapest, Roma, Perugia, Padua)
Genetikai és környezeti hatások az atheroscleroticus fenotípusok kialakulásában: egy követéses ikervizsgálat eredményei

9:20      Szabó Helga, Gyulay Kata, Jokkel Zsófia, Zsupos Rebeka, Janositz Gréta, Bérczi Viktor, Tárnoki Dávid L., Tárnoki Ádám D. (Budapest)
A carotis és femoralis atheroscleroticus plakkok kialakulásának hátterének átfogó ultrahangos vizsgálata ikrekben

9:30      Gyánó Marcell, Óriás Viktor, Góg István, Szöllősi Dávid, Szigeti Krisztián, Osváth Szabolcs, Ruzsa Zoltán, Nemes Balázs, Sótonyi Péter (Budapest, Kecskemét)
Vaszkuláris diagnosztika új kutatási iránya a Városmajori Klinikán – Kinetikus Képalkotás

9:40      Fekete Márton, Erdei Mercédesz, Szily Marcell, Dienes András, Persely Alíz, Bitai Zsuzsanna, Hernyes Anita, Stazi Maria Antonietta, Medda Emanuela, Fagnani Corrado, Bérczi Viktor, Tárnoki Ádám Domonkos, Tárnoki Dávid László (Budapest, Ried im Innkreis)
A pajzsmirigy ultrahang elasztográfiás vizsgálata ikreken

9:50    Hernyes Anita, Szalontai László, Forgó Bianka, Fejér Bence, Jermendy Ádám, Maurovich-Horvát Pál, Merkely Béla, Jermendy György, Hang A Park, Joohon Sung, Tárnoki Ádám Domonkos, Tárnoki Dávid László (Budapest)
Közös genetikai hatások szerepe az érrendszer különböző területeinek atheroscleroticus megnyilvánulásában

10:00    Takashino Hirano (Hitachi Inc.)
Revolutionary new transducer technology and the future possibilities of medical ultrasound

10:20    Diszkusszió

10:30-10:50       szünet

DONHOFFER terem (III. számú tanterem) - (átvetítés a 4. sz. FLERKÓ terembe)

Szekció: Plenáris - Radiológia határok nélkül
Elnök: Bérczi Viktor, Berényi Ervin

10:50    Derchi, Lorenzo (Genova)
About ESR activities

11:20    Schorlemmer, Carlos (Barcelona)
The power of routine systematic peer feedback for continuous team learning

12:10    Robledo, Ricard (Barcelona)
TMC Academy: How to bring innovative medical education and clinical practice together

12:30-13:45       Ebédszünet

DONHOFFER terem (III. számú tanterem)

Szekció: Neuroradiológia
Elnök: Patay Zoltán, Molnár Krisztián

13:45    Milos A. Lucic (Novi Sad, Serbia)
Novel Neuroimaging Biomarkers: Recognizing the Future Paths

14:05    Patay Zoltán (Memphis, USA)
Radiomics, radiogenomics, radiotranscriptomics, radioproteomics....

14:35    Persely Aliz, Szily Marcell, Dienes András, Fekete Márton, Kovács Dániel Tamás, Hernyes Anita, Karlinger Kinga, Bérczi Viktor, Kim Eunae, Sung Joohon, Hornyák Csilla, Szabó Ádám, Rudas Gábor, Tárnoki Dávid László, Tárnoki Ádám Domonkos (Budapest, Seoul)
A hypophysis méretének örökletessége és kapcsolata a testsúly-testmagasság index-szel: egy ikervizsgálat eredményei

14:45    Csomor Angéla, Kerekes Fanni, Vörös Erika (Szeged)
Hypoxiás-ischaemiás agykárosodás MR megjelenési formái.

14:55    Bitai Zsuzsanna, Kovács Dániel Tamás, Eunjin Alicia Woo, Joohon Sung, Hornyák Csilla, Bérczi Viktor, Tárnoki Dávid László, Tárnoki Ádám Domonkos (Budapest, Seoul)
A nyaki gerinc degeneratív elváltozásainak örökletessége

15:05    Oláh Csaba, Demeter Béla, Kosztopulosz Nikoletta, Rózsa Tamás (Miskolc)
Subarachniodelais vérzést követő vasospasmus paraszimpatikus ganglion stimulálással történő speciális lézerkezelése

15:15    Oláh Csaba, Tamáska Péter, Sas Attila, Valikovics Attila, Lázár István (Miskolc)
Hyperdenz média jel artéria cerebri média elzáródás nélkül

15:25    Földes Zsuzsa, Ala-Ruona Esa, Burger Birgitta, Orsi Gergely (Jyväskylä, Pécs)
Humán mikromozgás és zene: Kísérleti kutatás a mozgási műtermékek csökkentése érdekében Mágneses Rezonancia Képalkotás (MRI) során

15:35    Kozák Lajos Rudolf, Gyebnár Gyula, Szabó Ádám György, André Louis van Graan, Barsi Péter, Louis Lemieux, Rudas Gábor (Budapest, London)
Műtét előtti beszédaktivációs fMRI vizsgálatok validálása az intrinzik kapcsolati hálózatokról nyert ismeretek segítségével

15:45    Környei Bálint Soma, Tóth Arnold, Balogh Bendegúz, Berente Zoltán, Schwarcz Attila (Pécs)
A fehérállományi mikrovérzések szubakut szuszceptibilitás súlyozott (SWI) MRI-n átmenetileg láthatatlanná válhatnak patkányban

15:55    Szily Marcell, Tárnoki Ádám Domonkos, Tárnoki Dávid László, Kovács Dániel Tamás, Forgó Bianka, Kim Eunae, Sung Joohon, De Barros Pinheiro Marina, Kostyál László, Bikov András, Oláh Csaba, Kunos László (Budapest, Seuol, Sydney, Miskolc)
Az obstruktív alvási apnoe és a lumbalis gerinc degeneratív eltéréseinek a kapcsolata.

16:05    Dienes András, Eunae Kim, Joohon Sung, Kovács Dániel T., Hornyák Csilla, Ferreira Paulo, De Barros Pinheiro Marina, Kostyál László, Oláh Csaba, Bérczi Viktor, Tárnoki Dávid L., Tárnoki Ádám D. (Budapest, Seoul, Sydney, Miskolc)
Lumbális gerinc MR-en látott eltérések és a derékfájdalom közötti genetikai és környezeti kapcsolat vizsgálata ikrekben

16:15    Tamáska Péter, Kostyál László, Oláh Csaba, Lázár István (Miskolc)
Ébredéses ischaemiás stroke komplex diagnosztikája és endovascularis ellátása

Esetbemutatás

16:25    Diszkusszió

FLERKÓ terem (IV. számú tanterem)

Szekció: Mammográfia
Elnök: Forrai Gábor, Milics Margit

14:00    Music, Maja (Ljubljana, Slovenia)
Tomosynthesis and Contrast- Enhanced Mammography – our Experience at Institute of Oncology Ljubljana

14:20    Lehotska V., Rauova K., Vanovcanova L., (Bratislava, Slovakia)
Preliminary outcomes of pilot study of breast cancer SCREEning with MR-mammography in women with genetic mutation in Slovakia -  SCRIMS project.

14:40    Forrai Gábor (Budapest)
Az Európai Emlődiagnosztikai Társaság (EUSOBI) oktató, tudományos és szakmapolitikai tevékenységei

15:00    Tasnádi Tünde, Forrai Gábor (Békéscsaba, Budapest)
Emlő-MR-vizsgálatok leletezése. Közös nyelven, egységesen

15:10    Tasnádi Tünde, Forrai Gábor (Békéscsaba, Budapest)
Emlő MR leletsablonok a BI-RADS lexikon alapján Hatékonyan, egyszerűen

15:20    Fülöp Rita, Barna Krisztina, Eriksson Johnny (Budapest, Örebro)
A teleradiológia szerepe az emlődiagnosztikában

15:30    Besenyei Róbert, Sebő Éva (Debrecen)
Az emlőváladékozás okai és kivizsgálása

15:40    Vámos Izabella, Sebő Éva (Debrecen)
Tomoszintézis jelentősége a komplex emlődiagnosztikában

15:50    Szalai Gábor, Schmidt Erzsébet, Zámbó Katalin, Pavlovics Gábor, Kálmán Endre (Pécs)
Szentinel program, komplex emlődiagnosztika

16:00    Milics Margit (Zalaegerszeg)
Kezdeti tapasztalataink emlő tomosynthesissel

16:10    Porubszky Tamás, Elek Richárd, Battyány István, Váradi Csaba, Péntek Zoltán, Horváth Kitti (Budapest, Pécs, Szekszárd)
Mammográfiás sugáregészségügyi minőségügyi kézikönyv

16:20    Nahm Krisztina, Riedl Erika (Budapest, Vác)
Kontrasztanyag halmozásos direct digitális mammográfia (CEDM)

16:30    Diszkusszió

CHOLNOKY terem (I. számú tanterem)

Szekció: Pancreas, gasztrointesztinális rendszer
Elnök: Puskás Tamás, Faluhelyi Nándor

13:45    Hegyi Péter (Pécs)
Transzlációs Medicina: vissza a jövőbe

14:15    Weninger Csaba (Arvika, Svédország)
A pancreas cystosus daganatai

14:30    Tóth Judit, Belán Ivett, Balogh Erika, Verebi Enikő, Nagy Endre (Debrecen)
Intraarteriális  kalcium stimuláció szerepe a pancreas inzulinomák diagnosztikájában

14:40    Kárteszi Hedvig (Bristol)
Akut vékonybél

15:00    Faluhelyi Nándor, Farkas Orsolya, Bogner Péter (Pécs)
A vékonybélfalban kimutatható diffúziógátlási mintázatok összefüggése a Crohn betegség súlyosságával

15:10    Kiss Ildikó., Borbély Mónika., Lénárt Zsuzsanna, Palkó András (Szeged)
A Crohn betegség MR diagnosztikája

15:20    Csete Mónika, Szukits Sándor (Komló, Pécs)
Ritka anomália gyakori tünetek mögött

15:30    Bézi István, Székely András, Pusztai Ferenc, Szücs István, Vinnai Gyula, Bágyi Péter (Debrecen)
Aorto-duodenalis fistula sürgősségi képalkotása

15:40    Gyömbér Edit, Callum Stove, Paul Duffy (Glasgow)
Tompa hasi sérülés okozta hasfali sérvek jelentősége

15:50    Bagi Alexandra, Borbola György (Mosonmagyaróvár, Békéscsaba)
Apophenia a hasban – a Pokélabda esete

16:00    Kalina Ildikó, Turtóczki Kolos, Kaposi Pál, István Gábor, Zaránd Attila, Bérczi, Viktor (Budapest)
A rectum alsó harmadában fekvő malignus elváltozások MR diagnosztikai problémái

16:10    Hoffer Krisztina, Rakos Gyula (Sopron)
Új kezelési stratégia neoadjuváns terápia után komplett klinikai választ adó, rectum tumoros betegeknél

16:20    Dankházi Levente, Szabó Albert, Bartek Péter (Győr)
Talált tárgyak radiológia osztálya - Avagy előkerült idegentestek 4 eset kapcsán

16:30    Diszkusszió

17:00-19:00        Közgyűlés – IV. számú Flerkó terem (átvetítés a 3. sz. Donhoffer terembe)

20:00-24:00       Gálavacsora

 

  1. június 23. szombat

DONHOFFER terem (III. számú tanterem)

Szekció: Stroke
Elnök: Szikora István, Kövér Ferenc

8:20      Várallyay Péter (Budapest)
Gyakorlati képalkotás akut ischaemiás stroke-ban: módszerek, lehetőségek és irányelvek

8:35      Rostás Tamás, Kövér Ferenc (Pécs)
Fejlett képalkotási módszerek és alkalmazási területeik akut ishaemiás stroke-ban

8:50      Szólics Alex (Pécs)
Neurointervenciós rekanalizációs módszerek és eredményeik akut ischaemiás stroke-ban

9:05      Szikora István, Kis Balázs, Vadász Ágnes, Gubucz István, Berentei Zsolt, Nardai Sándor (Budapest)
Akut ischaemiás stroke intervenciós kezelésének hazai helyzete a nemzetközi tapasztalatok és irányelvek fényében 

Beszámolók

9:20      Kis Balázs, Vadász Ágnes, Nagy András, Nardai Sándor, Gubucz István, Berentei Zsolt, Szikora István (Budapest)
Akut ischaemiás stroke endovascularis kezelésének eredményei az Országos Klinikai Idegtudományi Intézetben

9:28      Tamáska Péter, Ráski Gergely, Oláh Csaba, Pataki Ákos, Koncz Júlia, Lázár István (Miskolc)
Mechanikus thrombectomiával szerzett kezdeti tapasztalataink

9:36      Bartek Péter, Szabó Albert, Garab Gergely (Győr)
Mechanikus thrombectomia helyzete Győrben

9:42      Nagy Csaba, Király István (Szombathely)
Kezdeti tapasztalataink az endovascularis stroke ellátás során

9:50      Tóth Judit, Belán Ivett, Veisz Richárd, Fekete István (Debrecen)
Akut ischaemiás stroke kezelés: thrombectomia eredmények Debrecen

9:58      Lenzsér Gábor (Pécs)
Áttekintés a pécsi thrombectomia ellátás első három évéről

10:06    Vajda Zsolt, Nagy Csaba, Lenzsér Gábor, Horváth Gyula, Bajzik Gábor, Radnai Péter, Repa Imre, Nagy Ferenc (Kaposvár)
Az ischémiás stroke endovaszkuláris kezelésével szerzett tapasztalatok a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktatókórházban

10: 15   Diszkusszió

FLERKÓ terem (IV. számú tanterem)

Szekció: Onkológia
Elnök: Gődény Mária, Dérczy Katalin

8:30      Gődény Mária (Budapest)
A legújabb, TNM 8 osztályozás alapja, prognosztikát befolyásoló általános szempontjai

8:40      Léránt Gergely, Gődény Mária (Budapest)         
Változások a fej-nyaki daganatok stádium meghatározásában a TNM-8 alapján

8:50      Jederán Éva, Ujlaki Mátyás, Bahéry Mária (Budapest)
A gastrointestinalis rendszert érintő változások a UICC/AJCC  8. TNM rendszerében

9:00      Csemez Imre, Gődény Mária (Budapest)
Változások a máj és epeúti daganatok stádium meghatározásában a TNM-8 alapján

9:10      Kárteszi Hedvig (Bristol)
Pancreas tumorok módosított TNM klasszifikációja

9:20      Kerpel-Fronius Anna (Budapest)
Újdonságok a mellkasi tumorok TNM beosztásában

9:30      Manninger Sándor, Gődény Mária (Budapest)
Változások a csont- és lágyrészdaganatok stádium meghatározásában a TNM-8 alapján

9:40      Bőcs Katalin, Plótár Vanda, Liszkay Gabriella (Budapest)
Változások a melanoma malignum stádium meghatározásában a TNM-8 alapján

9:50      Kovács Eszter, Bidlek Mária, Gődény Mária (Budapest)
Emlő tumorok TNM besorolása - UICC/AJCC 8. kiadása alapján

10:00    Horváth Katalin (Budapest)
Változások a nőgyógyászati daganatok stádium meghatározásában TNM-8 alapján

10:10    Oláhné Petri Klára, Lóránd Ágnes, Bíró Krisztina (Budapest)
Változások a húgy-ivar szervek daganatainak stádium meghatározásában             

10:20    Diszkusszió

CHOLNOKY terem (I. számú tanterem)

8:30      Magyar Radiológia workshop
Moderátorok: Harkányi Zoltán, Palkó András, Tárnoki Ádám, Béki János

9:50      A Zsebők című dokumentumfilm vetítése – Bevezeti Harkányi  Zoltán és Szekulesz Péter

10:30 – 10:50    Szünet

DONHOFFER terem (III. számú tanterem)

Szekció: Management
Elnök: Vargha András, Forrai Gábor

10:50    Vargha András (ESR Standard and Audits Committee)
Klinikai Audit, 2018 – az áttörés éve?

11:00    Vargha András (ESR Standard and Audits Committee)
Hibaforrások és tévedési lehetőségek a leletezésben

11:10    Forrai Gábor (Budapest)
Az emlődiagnosztika leggyakoribb szakmai műhibái, az emlőszűrés problémái, leletkiadási és beleegyezési hibák, leggyakoribb lelethibák

 11:33    Kovács György (Budapest)
Orvosi műhibák a jogász szemével

11:50    Bágyi Péter, Balázs Ervin, Dankó Zsolt, Balkay László (Debrecen)
CT dózismonitorozás a mindennapi gyakorlatban

12:00    Porubszky Tamás (Budapest)
Mit keres a fizikus a röntgenben?

12:10   Ewopharma - Bracco symposium: Prof. Martin Krix, Global Medical & Regulatory Affairs, Bracco Imaging Deutschland (Konstanz, Germany)
HCCM Injection Protocol for Radiation Dose Reduction in CTA and Chest

12:30    Kostyál László (Miskolc)
Egy év percről percre – az idő relatív

12:40    Lánczi Levente István, Pusztai Ferenc, Bágyi Péter (Debrecen)
Minőségbiztosítás a szakorvosképzésben

12:50    Bágyi Péter, Pusztai Ferenc, Lánczi Levente István (Debrecen)
Kettős leletezés, peer-review a mindennapi gyakorlatban

FLERKÓ terem (IV. számú tanterem)

Szekció: Kardiológiai képalkotás
Elnök: Maurovich-Horvat Pál, Várady Edit

10:50    Tóth Levente (Pécs)
A szív CT és/vagy MR vizsgálata. Mikor melyik? Milyen sorrendben?

11:00    Panajotu Alexisz (Budapest)
Szívritmus szabályozó készülékek a mellkas röntgenen - Amit radiológusként érdemes tudnunk

11:10    Tóth Attila, Clemens Marcell, Suhai Ferenc Imre, Czimbalmos Csilla, Csécs Ibolya, Dohy Zsófia, Vágó Hajnalka, Simor Tamás, Édes István, Hüttl Kálmán, Merkely Béla (Budapest, Debrecen, Pécs)
Myocarditis és/vagy ARVC: kontroll szív MR vizsgálat ICD beültetés után

11:20    Besenyi Zsuzsanna, Ágoston Gergely, Bakos Annamária, Hemelein Rita, Varga Albert, Kovács László, Pávics László (Szeged)
A szív 18F-FDG-PET/CT vizsgálata kötőszöveti betegségben

11:30    Várady Edit (Pécs)
Pulmonális hipertenzió

11:40    Suhai Ferenc Imre, Szabó Liliána, Czimbalmos, Csilla, Csécs Ibolya, Tóth Attila, Becker Dávid2, Zima Endre, Gellér László, Hüttl Kálmán, Balázs György, Merkely Béla, Vágó Hajnalka (Budapest)
Szív mágneses rezonanciás vizsgálat diagnosztikus szerepe malignus kamrai ritmuszavarok esetén

11:50    Szukits Sándor, Tóth Levente, Várady Edit (Pécs)
Mellékleletek TAVI CT angiográfiás vizsgálatok során

12:00    Wlasitsch -Nagy Zsófia, Szukits Sándor, Lénárd László, Bogner Péter, Varga Péter, Gasz Balázs, Várady Edit (Pécs)
Mycardiális bridge jelentőségének vizsgálata koszorúér áthidaló műtétek esetében coronaria CT angiográfián alapuló 3D tervezés tükrében

12:10    Virágh Károly, Lo Jocelyn, Sica Gregory, Gáspár Emese (New York, Los Angeles)
Modified Coronary Calcium Scoring: Role in Coronary Artery Disease Risk Management of Patients Enrolled in a Lung Cancer Screening Program by Low-Dose CT

12:20    Maurovich-Horvat Pál (Budapest)
Új generációs szív CT, első tapasztalatok

12:35    Diszkusszió

CHOLNOKY terem (I. számú tanterem)

Szekció: Gyermekradiológia
Elnök: Lombay Béla, Mohay Gabriella

10:50    Lombay Béla (Miskolc)
A kortalan (határtalan) gyermekradiológia

11:10    Polovitzer Mária, Bartók Márta, Ráskai Csaba (Budapest)
Gyermekkori csípőtáji csont-izületi gyulladás

11:20    Koller Orsolya, Harkányi Zoltán, Hegyi Gábor (Budapest)
A gyermekkori traumás hasi sérülések CEUS vizsgálata

11:30    Kiss Tünde, Bartók Márta, Weber Gabriella (Budapest)
Az urachus záródási rendellenességeinek áttekintése

11:40    Várkonyi Ildikó, Balogh Lídia, Luczay Andrea, Harsányi László, Borka Katalin, Kálmán Attila (Budapest)
Congenitalis hyperinzulinaemiás hypoglycaemia – gyermekkori focalis elváltozás a pancreasban

11:50    Héjj Ildikó Mária, Morvai Zsuzsanna, Harkányi Zoltán (Budapest)
Vesesérülés ritka esete

12:00    Mohay Gabriella (Pécs)
Koponya UH vizsgálatok

12:10    Lakatos Andrea, Kolossváry Márton, Szabó Miklós, Jermendy Ágnes, Barta Hajnalka, Gyebnár Gyula, Rudas Gábor, Kozák Lajos Rudolf (Budapest)
A hypoxiás károsodás és az intracranialis vérzések hatása a fejlődésneurológiai kimenetelre: a korai MR prognosztikai szerepe neonatalis hypoxiás ischaemiás encephalopathiában

12:20    Juhász Emese, Falus Ágnes, Molnár Diana, Polovitzer Mária, Lőrincz Margit (Budapest)
Többszervi elváltozást okozó ritka gastroenteritis

12:30    Szabó Ágota, Molnár Diana, Balázs György, Kálmán Attila (Budapest)
Ritka mellkasi térfoglaló folyamat

12:40    Nyitrai Anna, Várkonyi Ildikó, Seszták Tímea, Kis Imre (Budapest)
Choledochus cysta ritka szövődménye – esetbemutatás

12:50   Molnár Diana, Balázs György, Csobay-Novák Csaba (Budapest)
Arteria femoralis profunda posttraumás pseudoaneurysmája

 

LISSÁK terem (II. számú tanterem)

10:50    Kvíz

Moderátor: Olajos Eszter és az esetgazdák
A kvíz főnyereménye: ECR 2019 részvétel 

Poszter szekció (interaktív megtekintő állomásokon folyamatos):

  1. Belán Ivett, Nagy Edit Boglárka, Tóth Judit (Debrecen): Agyi ischaemia ritka manifesztációi
  1. Ferenczi Zsuzsanna (Debrecen): A magzati ultrahang hatásai a fejlődő idegsejtek morfológiájára
  2. Horváth Eszter, Kostyál László, Nagy Gergely György, Gerges Gábor, Koós István (Miskolc), Szerafin Tamás (Debrecen): Esetbemutatás: Szabadfali ruptura, mint a myocardialis infarktus egyik ritka szövődménye és annak diagnosztikája
  1. Matkovits Attila, Fodor Hanna Ágota, Bartek Péter (Győr): Vascular ring – egy ritka kórkép anatómiája, diagnosztikája, egy eset bemutatása kapcsán.
  1. Orbán Krisztina, Polyák Ilona, Szerényi Zsolt, Faludi László (Szeged): Vállficamot szenvedett betegek sérüléseinek vizsgálata röntgennel és MRI-vel
  1. Reznek Izabella, Székely András, Bágyi Péter (Debrecen): LDCT tüdőszűrés leletezési gondolatmenet vizuális szemléltetése
  1. Séllei Ágnes, Gavallér Henriette, Földeák Dóra, Besenyi Zsuzsanna (Szeged)
    Lymphomák kardiális manifesztációjának képalkotása 2 esetünk kapcsán
  2. Nagy Szilvia Anett, Váczi Márk, Perlaki Gábor, Orsi Gergely, Illés Zsolt, Bogner Péter (Pécs)
    A koncentrikus és excentrikus izomterhelés azonnali és elhúzódó hatásai a kvantitatív MR paraméterekre
  3. Nagy Szilvia Anett, Váczi Márk, Pál József, Trauninger Anita, Perlaki Gábor, Bogner Péter, Illés Zsolt(Pécs)
    Dinamikus izom volumen és víztartalom változás koncentrikus terhelés után Pompe kórban

 

Egyéb programok:

  • A konferencia résztvevői számára 2018. június 21-én 18.30 és 21.00 h közötti időben megnyitja kapuját a Középkori Egyetem, mely névkitűzővel, vagy a konferenciára történő hivatkozással ingyenesen látogatható.
    http://www.kozepkoriegyetem.hu/